Економічні і легкі в монтажі світлодіодні стрічки з можливістю вибору яскравості світіння і кольору стали популярними в сучасному дизайні. З їх допомогою можна перетворити приміщення - створити світлові акценти або забезпечити фонову підсвітку.

Використання в декоративному освітленні

LED використовуються в фасадному, інтер'єрному і спеціалізованому освітленні, наприклад, як фітосветодіоди для рослин.

Для підсвічування фасаду будівлі застосовуються стрічки з високим рівнем захисту від пилу і вологи.

Ступінь захисту позначається абревіатурою IP з цифрами. Першою цифрою позначається рівень захисту від пилу, другий - від вологи. Для зовнішнього декоративного освітлення підходить стрічка IP65. Вона повністю захищена від проникнення пилу (6) і вологи при попаданні під струмені води (5).

Найбільш герметичними моделями є IP67-68. Їх можна монтувати на вулиці, а також на кухні, веранді, в сауні, ванній, басейні. Для підсвічування приміщень з високим рівнем вологості також підходять вироби з індексом IP44.

В інтер'єрі кімнат стрічки використовують для стельового і закарнізний освітлення. Щоб світло вийшов розсіяним, джерело розташовують на невеликій відстані від поверхні, що відбиває. Для підсвічування внутрішнього декору можна вибирати стрічки з мінімальним показником IP20.

Вони добре виглядають на вертикальних поверхнях меблів - стелажах або шафах, а також для контурної підсвітки архітектурних елементів у вигляді ніш, колон, подіумів.

Додаткові пристрої

Для підключення LED до побутової електромережі використовуються блоки живлення. Залежно від потужності діодів вони випускаються під різну напругу:

  • 12 В;
  • 24 В;
  • 36 В.

У трьох видах виконання для різних умов:

  • відкриті - для розміщення в інтер'єрі кімнат;
  • напівгерметичні - світловий декор ванни фасадний при монтажі під навісом;
  • герметичні - встановлюються в басейнах і на вулиці.

Якісне та економічне сучасне освітлення має на увазі можливість використання приладу в різних режимах - денного і нічного, стандартного і в якості підсвічування.

Для цієї мети можна використовувати поєднання двох стрічок - більш і менш потужною, наприклад, SMD 3528 і 5050. Це особливо зручно для невеликих приміщень.

Найчастіше використовується один прилад, для регулювання яскравості якого необхідно використовувати:

  • димер для керування світінням одноколірної стрічки;
  • RGB-контролер - для зміни сили світлового потоку діодів багатобарвної стрічки.

Деякі блоки живлення випускаються вже з вбудованим димером.

Купуйте в Modern Light

Якщо ви плануєте купити світлодіоди для декоративного або основного освітлення, ви можете замовити потрібну модель і комплектуючі на нашому сайті. Відправляємо по Україні.