В Україні LED-технології застосовуються порівняно недавно. Тому не кожен при покупці відразу може відповісти, яка саме світлодіодне підсвічування йому потрібна. На сайті компанії "Modern Light" представлено безліч видів гнучких ЛЕД-систем для різних елементів інтер'єру. Щоб швидко зорієнтуватися в каталозі освітлювальних приладів, розглянемо основні відмінності між світлодіодними стрічками.

 

Різниця між видами діодів

Особливою популярністю серед покупців користуються джерела освітлення типу SMD3528 і SMD5050. Абревіатура SMD (Surface-Mount Device) перекладається як "пристрою поверхневого монтажу", тобто позначає спосіб кріплення системи. Цифри після букв - довжина і ширина одного елемента світіння.

Тобто діод SMD3528 - це невеликий освітлювальний елемент розміром 3,5х2,8 мм. Усередині нього один випромінюючий кристал з яскравістю від 3 до 6 Лм.

SMD5050 - освітлювальний прилад у формі квадрата 5х5 мм. Такий доданий елемент оснащений 3 кристалами, які випромінюють світловий потік яскравістю від 13 до 19 Лм. Даний вид може бути з монохромним або різнобарвним світінням.

 

Відмінності в кількості світлодіодів

В одному метрі ЛЕД-стрічки SMD3528 зі світловим потоком приблизно 6 Лм найчастіше буває від 60 до 120 діодів. Яскравість одного метра такого джерела освітлення може становити 360 Лм/м або 720 Лм/м, а потужність - 4,8 Вт/м або 9,6 Вт/м відповідно.

У метрі гнучкої діодної системи SMD5050 буває 30 або 60 світних елементів. При силі світлового потоку одного діода в 18 Лм, метр такого приладу може давати світіння в 540 Лм/м або 1080 Лм /м.

 

Відмінності в якості складових елементів

LED-стрічки бувають професійного і економного класу. Перші зроблені з більш якісних деталей, вони довше працюють, але і коштують більше. Другі зроблені з більш дешевих матеріалів, які швидше виходять з ладу. Обидва типи відповідають заявленим характеристикам.

 

Різний рівень захисту корпусу від попадання сторонніх речовин

Підвищена вологість і скупчення пилу може несприятливо вплинути на механізм пристроїв з недостатнім рівнем захисту.

Щоб вибрати прилад, відповідний для конкретних умов, варто звернути увагу на опис світлодіодної системи, а саме абревіатуру "IP-XY", де:

  • IP (Ingress Protection) - одна з характеристик ЛІД-підсвічування, що відображає рівень захищеності корпусу;
  • X - ступінь протекції корпусу диодной системи від сторонніх об'єктів і дотиків людини, буває від 0 до 6 (чим вище, тим сильніше);
  • Y - рівень захисту від попадання води, буває від 0 до 8.

Наприклад, IP-68 - це максимальний рівень захищеності світлодіодних стрічок від пилу, які можна купити для установки на велику глибину.

 

Відмінності в температурі кольору світіння

Діоди можуть володіти різною колірною температурою. В Україні продаються різні варіанти відтінків LED-систем, серед них:

  • чисто білі;
  • білі з теплим підтоном;
  • білі з холодним підтоном;
  • жовті;
  • червоні;
  • зелені;
  • сині.

RGB-стрічки здатні випромінювати будь-який колір освітлення, який встановлюється завдяки гнучким налаштуванням контролера.

 

Різні кольори підкладки

Гнучка основа, на якому закріплена світлодіодна система. Найчастіше буває білого, жовтого і рідше чорного кольору.

Даний показник не впливає на технічні характеристики пристрою, а має значення тільки з естетичної точки зору.

LED-технологія - це зручний інструмент для створення красивої підсвітки приміщення. На сайті компанії "Modern Light" представлені діодні системи, які можна купити для освітлення кухні, спальні, басейну, акваріума, стелі, торгового обладнання та багато чого іншого.