RGB-контролер - це пристрій, призначений для управління різнобарвною світлодіодною підсвіткою. З його допомогою можна змінювати яскравість і режими світіння LED-системи. Високотехнологічні варіанти пристроїв доповнені функцією зонування, яка дозволяє перемикати режими відразу між декількома світлодіодними стрічками.

 

Типи RGB-контролерів

На сайті компанії "Modern Light" представлені різні види механізмів контролю, у кожного з яких є свої особливості.

 

Без пульта дистанційного керування
В Україні даний тип пристроїв в основному застосовується для підсвічування вітрин магазинів. Корпус приладу нагадує вимикач. Він може бути запрограмований під один або кілька режимів ЛЕД-освітлення. Останній варіант налаштовується за допомогою кнопкової або сенсорної панелі. До переваг контролерів без пульта можна віднести легкість в підключенні і економне споживання електроенергії. Також деякі моделі оснащені підвищеним захистом від попадання вологи.

 

Механізми контролю з інфрачервоним пультом (ІК)
Такі прилади працюють за типом пультів від телевізора: сигнал направляють на ІК-порт. У них встановлені наступні функції:

  • перемикання між квітами;
  • регулювання сили світлового потоку діодів;
  • переливання з одного кольору в інший;
  • мерехтіння, при якому LED-стрічка черзі загоряється і гасне;

Ціна таких приладів порівняно низька. До недоліків можна віднести незручність використання в приміщеннях з опуклими елементами, які заважають приймати ІК-сигнал. Також не всі моделі пристроїв оснащені захистом від попадання вологи.

 

RGB-системи з радіопульта

Даний тип механізмів контролю працює в межах 8-25 м. Його перевага полягає в тому, що управляти світлодіодною системою можна з сусідньої кімнати, сигнал все одно буде сильним. До недоліків відноситься неможливість в разі втрати пульта замінити його аналогічним через унікального радіосигналу.

Відрізняють кнопкові і сенсорні панелі перемикання режимів. Перший вид дешевше і оснащений стандартним набором функцій. Другий зроблений у вигляді сенсорного кільця, за допомогою якого набагато простіше вибирати колір світіння діодів.

 

Механізми контролю, що працюють по Wi-Fi каналу

Даний вид пристроїв йде в комплекті з сенсорною або кнопковою панеллю. Перемикання режимів ЛЕД-модулів в цьому випадку можливо не тільки за допомогою пульта, але і зі смартфона. Механізми контролю з вбудованим Wi-Fi коштують значно дорожче аналогів.

 

Основні технічні характеристики RGB-систем

Щоб пристрій пропрацював довгий час, необхідно правильно розрахувати максимальну потужність і дізнатися його робочу напругу. Для цього помножимо метраж ЛЕД-системи на її продуктивність. Наприклад, для управління 10 м стрічки SMD 3528 з 120 діодами на метр знадобиться контролер з потужністю не менше 160 Вт (10м х 16 Вт = 160 Вт).

Напруга пристрою - це фіксований показник, який зазвичай становить 12 V або 24 V. У другому випадку прилад витримує в два рази більше світлодіодним навантаження.

 

На що звернути увагу при виборі механізмів контролю

При підборі пристрої часто відбуваються такі помилки:

  1. Неправильно розраховуються необхідні потужність і напруга, через що прилад швидко виходить з ладу.
  2. Установка механізму контролю з ІК-портом за стелю або гіпсокартон, що заважає прийому сигналу.
  3. Підключення декількох RGB-систем одного виробника в різних кімнатах. Пристрої однієї фірми можуть працювати на однаковій частоті, тому може виникнути ситуація, коли одним пультом будуть включатися діоди в усьому будинку.
  4. Для приміщень з підвищеним рівнем вологості купують прилади без захисту від попадання води.

При виборі механізму контролю необхідно звернути увагу, для установки яких саме світлодіодних систем він призначений. Контролер для монохромного підсвічування не підходить для управління декількома кольорами.

Якісні RGB-системи можна купити на сайті компанії "Modern Light". У нас ви можете підібрати підсилювачі, блоки живлення та інші комплектуючі для LED-стрічок. Доставка товарів по Україні здійснюється транспортною компанією "Нова пошта". У Києві покупки можна забрати самостійно в точці самовивозу.