Якщо лампи розжарювання в Україні працюють від стандартної побутової мережі 220 В, то світлодіодні стрічки можуть функціонувати тільки при постійному, більш низькій напрузі (12 В, 24 В або 48 В). При підключенні LED-доріжки безпосередньо в розетку, вона відразу ж перегріється і загориться. Тому для перетворення сили струму використовують блок живлення. Компактні розміри дозволяють виробляти установку пристрою в будь-які місця, зберігаючи лаконічний зовнішній вигляд підсвічування.

На сайті компанії "Modern Light" ви можете купити якісні БП від тайванського виробника "Mean Well"

 

Як розрахувати блок живлення для освітлювальної системи

При виборі даного пристрою враховують два основних параметри:

  1. Напруга живлення.
  2. Загальну споживану потужність ЛЕД-підсвітки.

Визначимо дані показники на прикладі стрічки SMD 3528 120 7,2 Вт/1м. Припустимо, що довжина LED-доріжки для освітлювального проекту становить 12 м.

Перший показник зазвичай вказують на упаковці светодіодной смуги. Для SMD 3528 він дорівнює 12 В. Блок живлення "Mean Well" повинен забезпечувати таку ж напругу.

Щоб розрахувати другий параметр, необхідно помножити потужність стрічки на кількість метрів:

7,2 Вт/м х 12 м = 86,4 Вт.

Щоб підсвітка працювала стабільно, потужність блоку живлення повинна перевищувати отримане число приблизно на 30%.

86,4 Вт х 1,3 = 112,32 Вт.

Якщо зробити підключення до пристрою рівному по потужності, світлодіодне підсвічування може перегрітися і згоріти. Установка слабших джерел живлення "Mean Well" призведе до того, що ЛЕД-доріжка не увімкнеться через спрацювання системи захисту.

 

Важливі нюанси при розрахунку БП для системи LED-освітлення

Вибір ступеня захисту джерела живлення від попадання вологи і пилу залежить від місця застосування підсвітки в майбутньому. Вологозахищені пристрої відрізняються закритим корпусом (IP67). Їх використовують для створення світлодіодного освітлення під водою, у ванній кімнаті або на вулиці.

Для житлових приміщень з більш високою температурою повітря краще купувати елементи ЛЕД-системи з відкритим корпусом (низьким ступенем захисту IP20), так як герметичні БП швидше перегріваються і менше служать.

До одного перетворювача не рекомендується проводити підключення стрічки довше 5 м. У більшості ситуацій оптимальніше встановити кілька маленьких пристроїв, ніж одне велике: вони створюють менше шуму і їх легше заховати.

 

В Україні блоки живлення від тайванського виробника "Mean Well" можна купити на сайті компанії "Modern Light". У нас у продажу перетворювачі та інші комплектуючі для світлодіодних стрічок високої якості.