Однією з причин популярності світлодіодного освітлення є простота установки і підключення. Крім стрічки до складу набору повинен входити блок живлення необхідної потужності, контролери, коннектори, направляючі.

На тильній стороні стрічки під плівкою прихована клейка поверхня. Цією стороною вона клеїться на профіль, контактну поверхню якого необхідно попередньо знежирити.

Профіль забезпечує захист і зручність кріплення виробу на різні поверхні. У продажу можна знайти пластикові та алюмінієві профілі. Алюміній дорожче, але він забезпечує кращий тепловідвід.

Для конфігурації в просторі розрізняють профілі різних типів:

  • накладні;
  • врізні;
  • кутові.

Зібрати потрібну комбінацію направляючих, а також купити все необхідне для монтажу світлодіодних панелей ви можете у відповідних розділах сайту.

Для регулювання потужності світлового випромінювання застосовується так званий димер. Для монохромних і кольорових виробів випускаються відповідні види регуляторів.

Також контролери відрізняються і методом управління:

  • поворотні - яскравість світіння регулюється поворотом круглої ручки;
  • клавішні - управляються натисканням кнопок;
  • сенсорні - для зміни потужності світіння достатньо дотику;
  • дистанційні - регулювання за допомогою пульта.

Практично всі димери випускаються в різному конструктивному виконанні - вбудовується, накладному, прихованому. Він також може випускатися в одному корпусі з блоком живлення.

Як обчислити відповідну потужність блоку живлення

Підключення простої білої світлодіодної стрічки до електричної мережі здійснюється через блок живлення, який, в залежності від параметрів стрічки, може мати вихідну напругу 12, 24 і 36 В.

Достатню потужність блоку живлення можна розрахувати, помноживши довжину стрічки на її питому потужність (ват на метр, вказується на упаковці). До отримуючого результату необхідно додати запас по потужності в 30%. Тому до попередніх множників можна додати ще один - коефіцієнт 1/3.

Наприклад, стрічка потужністю 4.8Вт/м довжиною 19 метрів за формулою дасть шукане - 91,2. Найближчий за потужністю блок живлення - 120 ОТ. Але з урахуванням «добавки» в 30% (118.56) зрозуміло, що потрібно брати блок не менше ніж на 120 Вт.

Що ще потрібно знати

Щоб система працювала без перевантажень не рекомендується здійснювати послідовне підключення потужної світлодіодної стрічки більше 5 метрів.

Не можна допускати зламів стрічки, радіус вигину повинен становити не менше 2 см.

Більшість стрічок ріжуться на відрізки довжиною в 5-10 см, кратно певному числу діодів.

Не поспішайте різати стрічку після покупки. Підключіть до блоку живлення і залиште працювати на 8-12 годин. У разі виявлення дефекту ви зможете обміняти товар, цілісність якого не порушена.

У магазині Modern Light ви можете купити якісні комплектуючі з гарантією і замовити їх доставку по Україні.