LED-профіль - це алюмінієвий елемент для модулів і доріжок світлодіодного підсвічування. Він захищає стрічку від зовнішніх механічних пошкоджень, запобігає перегріванню діодів і допомагає вписати підсвічування в інтер'єр.

 

Види ЛЕД-профілів

Даний елемент складається з гнучкого металевого короба, в який вклеюють світлодіодну стрічку, і пластикового розсіювача світлового потоку.

Залежно від способу монтажу, розрізняють такі типи алюмінієвих пристроїв:

 1. Накладні - добре кріпляться на більшість видів поверхонь;
 2. Кутові - виконані у формі трапеції або трикутника (використовують на стиках стін з стелею або підлогою);
 3. Врізні (вбудовуються) - з безшовним краями, які допомагають створити красиві ефекти для освітлення меблів та робочої зони на кухні.
 4. Підвісні - установку даних елементів проводять на необхідній відстані від стелі.
 5. Приховані - можуть перетворити в освітлювальний прилад практично будь-який предмет через відсутність швів і видимих виступів.
 6. Вбудовувані в гіпсокартон - легкі і гнучкі елементи, які призначені для монтажу в листовий будівельний матеріал (бувають кутовими або накладними).
 7. Підлогові - герметичні з високою міцністю (за такою підсвітці можна ходити, а також без побоювання мити її водою).

У деяких випадках короби можуть бути комбінованого типу, наприклад одночасно мати можливість для накладного і прихованого монтажу.

Більшість профілів для модулів і інших елементів LED-підсвічування виготовляють з металевих матеріалів, а саме алюмінію. Деякі моделі додатково піддають анодуванню, Даний процес надає гарний металевий блиск і помітно підвищує зносостійкість виробу (виключає ризик корозійних пошкоджень, відшаровування і вицвітання).

В Україні на ринку світлодіодного освітлення можна зустріти короби для модулів з пластика. Вони гірше проводять тепло, що призводить до швидкого перегріву і деградації діодів.

Залежно від форми гнучкі алюмінієві короби для LED-стрічок діляться на:

 • круглі;
 • прямокутні,
 • кутові;
 • конусні.

При проектуванні світлодіодного освітлення необхідно враховувати тип розсіювача. На сайті компанії "Modern Light" ви можете купити фокусуючі, матові і прозорі розподільні лінзи.

 

Важливі нюанси при виборі алюмінієвого профілю

Дізнатися рівномірність світіння підсвічування до установки на поверхню складно, тому що таблиць з правильним співвідношенням потужності стрічки і габаритів короба не існує. Однак, щоб отримати розсіяне світло слід дотримуватися два правила:

 1. Відстань між сусідніми діодами має бути як мінімум в півтора рази менше глибини короба. Наприклад, якщо ЛЕД-елементи знаходяться один від одного на відстані 8 мм, то їх віддаленість від екрану повинна бути не менше 12 мм.
 2. Екран повинен володіти сильними розсіюючими здібностями.

Для отримання рівномірного світлового потоку не рекомендується використовувати короби з глибиною менше 10 см.

Щоб з боків світлодіодного світильника не було затемнених смужок, ширина алюмінієвого елемента повинна бути максимум в півтора рази більше сяючої стрічки.

Перед установкою конструкції слід переконатися, що у вас є необхідні комплектуючі для монтажу:

 • заглушки (встановлюють по краях короба, щоб надати підсвічуванні завершеного вигляду);
 • куточки, перехідники та трійники (використовують для з'єднання декількох освітлювальних елементів);
 • кріплення (розпірки, затискачі, кронштейни, саморізи);
 • підвіси - для коробів підвісного типу;
 • клей або двосторонній скотч.

При монтажі врізного або прихованих конструкцій використовують металеві вироби з більш високими здібностями до поглинання тепла, так як діоди в даних типах освітлювальних приладів часто оточені матеріалами з низькою теплопровідністю. В інших випадках товщина короба не так важлива, тому купувати більш дорогі елементи з великою кількістю алюмінію недоцільно.

На сайті компанії "Modern Light" широкий асортимент гнучких профілів з анодованого алюмінію, а також всі необхідні для них комплектуючі. Доставка товарів по Україні здійснюється транспортною компанією "Нова пошта". У Києві покупки можна забрати самостійно в точці самовивозу.

 •