Світлові технології в галузі LED-освітлення постійно розвиваються. Щоб підсвітка прослужила довго, необхідно вибрати якісні освітлювальні прилади і дотримуватися правил їх експлуатації.

Види ЛЕД-стрічок

В Україні на ринку світлодіодних систем регулярно з'являються нові моделі з різними характеристиками. Щоб швидко зорієнтуватися в каталогах LED-підсвітки на сайті компанії "Modern Light", розглянемо основні види даних освітлювальних приладів.

Установку RGB стрічок проводять в проектах, де необхідно різнокольорове освітлення. В інших випадках для підключення вибирають монохромні доріжки (білі, червоні, сині, жовті, зелені).

Залежно від умов застосування стрічок (на вулиці, під водою, в приміщенні) купують джерела освітлення з різними рівнями захисту від вологи і пилу.

ЛЕД-підсвітку розрізняють за ступенем випромінювання світлового потоку, виділяючи такі види:

 • декоративна;
 • яскрава;
 • надяскрава.

На силу світіння впливає розмір і якість діодів, а також їх кількість на метр (від 30 до 160 шт.).

Світлодіодні стрічки від різної сили напруги - 12V, 24V або 48V, тому їх необхідно живити до блокам живлення, які перетворюють змінний струм в постійний.

Основні правила експлуатації LED-підсвітки

Щоб світлова доріжка пропрацювала довгий час, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Стрічки слід встановлювати на алюмінієві профілі, які захищають діоди від зовнішніх пошкоджень.
 2. Гнучкі смуги не можна піддавати механічним навантаженням.
 3. При паралельній схемі підключення в якості магістральних проводів зручно використовувати самі доріжки з діодами.
 4. Слід обмежити світлодіодні системи від контакту зі статичною електрикою - це продовжить термін їх роботи.
 5. Виробляючи підключення в ванних кімнатах або під водою, вибирають пристрої з високим ступенем захисту від вологи, так як корозійні пошкодження не покриваються гарантією виробника.

Доступ до светодіодной доріжці слід продумати заздалегідь, щоб при поломки можна було легко замінити несправні деталі.

Головні помилки при монтажі ЛЕД-систем

Для стабільної роботи підсвічування уникайте наступних порушень при установці пристрою і виборі схеми підключення:

 1. Блок живлення необхідно купувати з запасом потужності не менше ніж 30%, інакше термін служби освітлювальних приладів помітно скоротитися.
 2. При відсутності алюмінієвого профілю для кріплення, діоди будуть сильніше нагріватися і швидше втратять яскравість світіння.
 3. При установці LED-доріжки слід дотримуватись полярності при підключенні (якщо живити підсвічування неправильно, вона швидко перегорить).
 4. При монтажі довгих відрізків LED-стрічки краще використовувати паралельні схеми підключення (для відрізків підсвічування менше 15 м допустимо використовувати послідовну схему підключення).

На сайті компанії "Modern Light" ви знайдете якісні світлодіодні стрічки під різні освітлювальні проекти. У нас у продажу широкий вибір комплектуючих для ЛЕД-систем, включаючи алюмінієві профілі, коннектори і димери. Доставку товарів по Україні здійснюємо транспортними компаніями відразу ж після оплати.