Сьогодні світлодіодні стрічки представлені на ринку в широкому асортименті видів, що відрізняються потужністю і типом світіння. Найбільш популярною моделлю є стрічка типу smd 5050. Абревіатура «smd» означає, що виріб випущено відповідно до технології surface mounted device (монтується на поверхню пристрій).

Технічні особливості

На відміну від більш ранніх поколінь корпусних світлодіодів з довгими висновками для з'єднання через отвори в платі, у покоління smd на загальній підкладці розміщуються всі елементи LED:

  • резистор;
  • світлодіод;
  • провідна доріжка.

Цифровим кодом позначаються розміри самого діода. У випадку з smd 5050 - це квадрат зі сторонами в 50 мм.

Чим більший світлодіод використовується, тим більше його розмір і тим більший світловий потік він здатний видати. Однак світлодіодні технології і в першу чергу surface mounted device націлені на підвищення потоку люмен з одиниці площі. Перехід до SMD дозволив різко підвищити потужність світлового потоку за рахунок мініатюризації і поліпшення відводу тепла.

Є два основних різновиду світлодіодних стрічок smd 5050:

  • трехкрістальная монохромна з люмінофорним покриттям;
  • трехкрістальная RGB-стрічка з діодами червоного, зеленого і синього світіння з прозорим компаундом в якості покриття.

Монохромна в залежності від люмінофора може видавати світіння різних відтінків:

  • білий - 2 700К;
  • холодний білий - 4200К;
  • теплий білий - 6 400К.

Попередник SMD 5050 - перша надяскрава світлодіодна стрічка SMD 3528 - випускалася з однокристальним джерелом. Модель 5050 збирається мінімум з трьох кристалів типу 3528, що забезпечує кратне збільшення сили світлового потоку.

Вибираємо з розумом

Трехкрістальная стрічка частіше використовується в декоративного підсвічування. Використовуючи RGB-контролер можна налаштовувати різні відтінки. Але при цьому білий світ в монохромних стрічках набагато яскравіше білого в багатобарвних.

Якщо ви плануєте використовувати джерело не тільки для декоративного підсвічування, але і в якості основного освітлення з підключенням білого як основного, слід вибирати кольорові стрічки з холодним або теплим білим - RGB + W або RGB + WW.

На потужність світлового потоку впливає і такий показник, як кількість діодів на метр. Для SMD 5050 це може бути 30, 60, 72, 120 світлодіодів на метр.

Стрічки щільністю 30 діодів на метр підійдуть тільки для декоративного підсвічування. Для часткової або повної заміни основного освітлення вибирайте LED щільністю від 60 діодів на метр. Чим могутніша стрічка, тим сильніше вона гріється і її обов'язково необхідно монтувати на підкладці.

Для розміщення в місцях, де на стрічку будуть впливати пил і / або волога, слід вибирати герметичні системи з показником IP65 і вище.

У нас ви можете купити SMD 5050 і замовити доставку по Україні. Фахівці Modern Light завжди готові допомогти з вибором типу стрічки і підбором комплектуючих.